Gdzie na jagodzianki?

Warszawa

Stolica prześciga się w obfitości. Coraz więcej masła w cieście, coraz więcej kruszonki, coraz więcej jagód! Jagodzianki warszawskie idą w stronę baroku, sprawdź, pod jakim adresem możesz ich szukać.

Poznań

Stolica Wielkopolski do jagodzianek podchodzi metodycznie podobnie jak do świętomarcińskich rogali. Jagodzianki wypieka się tu klasycznie co wcale nie wyklucza wysokiej jakości i fantazji. Sprawdź nasze rekomendacje.

Trójmiasto

Nad polskim morzem na jagodzianki czeka się najdłużej ale i sezon tutaj kończy się później niż w reszcie kraju. W cukierniach zaś wciąż miesza się nadmorski smak retro, który pamiętamy z dzieciństwa, z najmodniejszymi trendami w cukiernictwie. Tu znajdziesz listę jagodzianek polecanych przez smakoszy.

Kraków

Klasyczne, wrzecionowate, czerpiące z tradycyjnych wzorców. Kraków nie eksperymentuje i stawia na sprawdzone przepisy, które stara się szlifować do perfekcji. Na naszej liście polecanych cukierni znalazły się jednak miejsca z równie mistrzowsko dopracowaną wegańską wersją jagodzianek.

Toruń

Warto tu zajrzeć nie tylko na pierniki. Jagodzianki w Toruniu od przynajmniej dwóch lat przeżywają wielki renesans zainteresowania i coraz liczniej pojawiają się nie tylko w cukierniach. Oto adresy miejsc rekomendowanych przez nasze korespondentki.

Katowice

Pachną już z daleka – domową kruszonką i ciastem ciężkim od masła. Tradycyjne wypieki z Katowic przyciągają do siebie całą Polskę, sprawdź nasze rekomendacje, gdzie szukać najlepszych jagodzianek w tym mieście. 

Łódź

Parę miejsc zaledwie ale wartych wyprawy. W Łodzi do jagodzianek podchodzi się z szacunkiem do tradycji i dopracowuje tylko niuanse. Gdzie szukać tych najlepszych wypieków? Sprawdź listę naszych rekomendacji.

Wrocław

Z reguły pierwsze w Polsce jagodzianki są właśnie we Wrocławiu i pojawiają się tu jak z zegarkiem w ręku. Spodziewajcie się ich 20 czerwca. I to w konkretnej cukierni. Której? Sprawdźcie jej adres oraz zajrzyjcie do jej sąsiadów.

Białystok

Prawdziwy urodzaj jagodzianek i to w różnorodnym wydaniu. Zaczynając od tych najbardziej klasycznych, o smaku dzieciństwa i beztroskich wspomnień, po rzemieślnicze współczesne dopracowane jagodowe cacuszka. Sprawdź, gdzie ich wszystkich szukać. 

Koszalin

W Koszalinie nie ma zbyt wielu miejsc, które pieką tzw. rzemieślnicze jagodzianki. Dominują seryjne drożdżówki z jagodową marmoladą, ale są dwa miejsca, które zdecydowanie zasługują na uwagę.