Jagodzianki w mediach

Gazeta Wyborcza, lipiec 2023: najlepsze wypieki
na pierwszy w historii Dzień Jagodzianki w Warszawie

Do środka wciskają coraz więcej świeżych jagód, a na wierzchu piętrzą urwiska maślanej kruszonki. W rezultacie to, co niektórzy pamiętają jako suchą bułę smętnie maźniętą homeopatycznym mazem jagodowego żelu, od jakiegoś czasu, wraz z modą na rzemieślnicze wypieki, przeistacza się w oszałamiający dobrobytem wybujały wypiek dla smakoszy.

jagodzianki gazeta wyborcza
jagodzianki wyborcza starecka

Gazeta Wyborcza, lipiec 2023: Najlepsze jagodzianki w Trójmieście. Ranking ma nową królową

Małgorzata Muraszko, redaktorka i dziennikarka działu kultura Gazety Wyborczej: Sezon jagodowy w Polsce w pełni, również na Pomorzu i w Trójmieście. Gdzie można zjeść najlepszą jagodziankę? Przetestowaliśmy 10 z trójmiejskich cukierni, piekarni i restauracji. Zobaczcie nasz ranking. Wyniki są zaskakujące, w stawce pojawili się nowi gracze.

jagodzianki trójmiasto
jagodzianki trójmiasto
jagodzianki trójmiasto
jagodzianki trójmiasto

Polskie Radio Czwórka, lipiec 2023: jagodzianki to pocałunek lata

Basia Starecka postanowiła zainicjować Dzień Jagodzianki – święto tego wypieku. Eksperci Klubu Wielkiej Jagody ruszyli w Polskę testować jagodzianki. Cukiernie całej Polski przygotowały mnóstwo niespodzianek na Dzień Jagodzianki. – Dzień Jagodzianki to święto, które sobie sama wymyśliłam i sama wprowadziłam w życie. Świat to przyjął i celebruje ten dzień, jak swój własny. W wyrób jagodzianek zaangażowana jest cała masa ludzi, od zbieraczy jagód, po cukierników. Zdaniem Basi Stareckiej Dzień Jagodzianki może być też miłym gestem w stronę tych, którzy stoją za tym wypiekiem.  

Radio Nowy Świat, lipiec 2023: Basia Starecka
o renesansie jagodzianki

– Dzień Jagodzianki to święto, które – jakkolwiek dziwnie to zabrzmi – czułam się w obowiązku powołać. Dziś jestem oszołomiona sukcesem tej inicjatywy. Została podchwycona przez cukiernie w całym kraju. Każdy ma swoje własne kryterium dobrej jagodzianki. Ja szukam tej dobrze wypieczonej, obsypanej obfitą kruszonką i bez zagotowanych jagód w środku. Jedwabistość jagody i chrupkość kruszonki to połączenie stanowiące dla mnie prawdziwą kulinarną rozkosz. Czym jest Klub Wielkiej Jagody i gdzie zjeść można najlepsze jagodzianki w Polsce? Z dziennikarką kulinarną i autorką podcastu „Z pełnymi ustami”,  w audycji „W środku dnia” rozmawiał Jan Niebudek. 

jagodzianki radio nowy świat
doza jagodzianki

Horecatrends o Dniu Jagodzianki 2023:
święto rzemieślniczych wypieków

Basia Starecka, kulinarna ekspertka, autorka bloga Nakarmiona Starecka ogłosiła 2 lipca Dniem Jagodzianki. Przekonana, że jagodziankom, symbolizującym początek wakacji należy się osobne święto skrzyknęła ekspertów z całej Polski, którzy podpowiadają, gdzie na jagodzianki.

Najlepsze jagodzianki w Trójmieście w 2022 roku

„Sucha dewotka”, „Zjarana nastolatka”, „Smutna czarna dziura”, „Słoń w składzie porcelany”, ale i „Jagodzianka idealna”. Spróbowaliśmy 16 różnych jagodzianek i wybraliśmy najlepszą w Trójmieście…

Najlepsze jagodzianki w Warszawie w 2022 roku

Jagodzianki. Słodka bułka nadziewana jagodami. Sentymentalny symbol końca roku szkolnego i początku wakacji. A dla cukierników? Nadchodzących wielkich emocji wśród klientów i wytężonej pracy. Narastające od kilku lat zamieszanie wokół jagodzianek nie dla wszystkich jest zrozumiałe…