Jagodzianki w Toruniu

polecają Marta, Aga i Sonia Foodbook – Smaki Torunia

Kawiarnia Beza, ul. Polna 7b oraz  Jagiellońska 16, Toruń, 19 zł – bezapelacyjna królowa toruńskich jagodzianek. Obfitość, barok, przepych, dekadencja. Arcybogata jagodzianka ciężka od jagód, kruszonki i lukru. 110 g jagód skrupulatnie zawiniętych w dopieszczone masłem cudownie obłoczne ciasto drożdżowe. Pachnie już z daleka, robi wrażenie rozmachem kruszonki i przepastnym soczystym jagodowym wnętrzem. Na jednej się nie skończy, bo Beza to idealne miejsce na słodki bankiet na którym bardzo łatwo się zasiedzieć. 

cukiernia beza Toruń jagodzianki
cukiernia beza Toruń jagodzianki

Monka, ul. Piekary 2, Toruń, 17 zł – intrygująca i nęcąca, najbardziej wytrawna jagodzianka w zestawieniu. Do ciasta i nadzienia użyto minimalnej ilości cukru, chociaż można by się spodziewać po kruszonce upstrzonej cukrem pudrem czegoś zgoła innego. Nie zagłuszone dodatkową słodyczą jagody smakują tu jednak wyjątkowo szlachetnie. A jest ich całkiem sporo, proporcja świeżych jagód do ciasta wynosi 1:1. Rafał, król monkowych wypieków i jego ekipa, serwuje jagodzianki w iście restauracyjnym wydaniu. Jedzone na miejscu podane zostaną w towarzystwie kremowego sosu.  

Monka Toruń Jagodzianki
Monka Toruń Jagodzianki

Projekt NANO, ul. Podmurna 14, Toruń, 15 zł – jagodzianka z nano to rzemieślniczy wypiek nowej generacji; dużo jagód, cienkie ciasto i kruszonka na palonym maśle. Przepis na sukces to maślane ciasto drożdżowe i jagody prosto z Kaszub, w stosunku 1:1, szczodrze posypane kruszonką i cukrem pudrem. Nano to kawiarnia speciality słynąca z gościnności, miłości do drożdży, masła i ludzi. Ulokowana jest przy ulicy Podmurnej, biegnącej po wewnętrznej stronie dawnych murów obronnych Starego Miasta, pełnej perełek architektury w stylu gotyckim, renesansowym i barokowym. W takim otoczeniu aż miło postać w kolejce.

projekt nano jagodzianka
projekt nano jagodzianka
projekt nano jagodzianki
projekt nano jagodzianki

Hotel Karczma Spichrz, ul. Mostowa 1, Toruń, 22 zł – jagodowe uciechy czekają na was nie tylko w toruńskich piekarniach, lecz także w restauracjach! W Spichrzu jagodzianki są w rozmiarze kieszonkowym, ale podaje się je w duecie i w formie całego deseru. Do tego jest jeszcze krem z wiejskiej śmietany oraz intrygujący „miód” z redukowanej serwatki. Na Spichrzowym dziedzińcu znajdziecie ogródek i przyjemny cień, wpadnijcie tam na deser!

Spichrz jagodzianki toruń
Spichrz jagodzianki toruń

Napar, ul. Most Pauliński 3, Toruń – Napar to kameralna kawiarnia speciality, a zarazem rzemieślnicza palarnia. Oprócz ciekawych ziaren dostaniecie u nich także pyszne wypieki, za które odpowiada Aneta. Drożdże w Naparze pojawiają się wyłącznie we wtorki. Jagodzianki, wypiekane w limitowanych ilościach, są pełne jagód, z dużą ilością kruszonki oprószonej cukrem pudrem. Warto wybrać się do nich we wtorek, póki trwa jagodowy sezon!

jagodzianki_toruń_napar_coffee
Spichrz jagodzianki toruń

Natura Słodyczy, ul. Szosa Chełmińska 138, Toruń – znajdziecie tu uczciwe jagodzianki – również w wersji wegańskiej – wypiekane na miejscu przez Gosię: bez chemii i białego cukru, na mące orkiszowej, masełku, żółtkach jaj od kurek z wolnego wybiegu, z dodatkiem wanilii  i cukru trzcinowego, a co najważniejsze: pełne jagód leśnych spod toruńskich lasów. Wpadajcie do tej kawiarni, ulokowanej poza Starówką, która dysponuje klimatycznym ogródkiem skrytym wśród ceglanych murów!

Natura Słodyczy jagodzianki toruń
Natura Słodyczy jagodzianki toruń

Projekt RANO, ul. Podmurna 65, Toruń – cruffin z jagodami i kruszonką to francuski wypiek pełen kaszubskich jagód! Ten jagodowy rarytas w wersji fusion, zwany „ranodzianką” dostaniecie w kiosku śniadaniowym, słynącym z rozkosznych maślanych wypieków, rzemieślniczej produkcji i szerokich uśmiechów z okienka!

Bread House Cafe, ul. Fosa Staromiejska 2/4 oraz Szosa Chełmińska 24, Toruń – znajdziecie tu jagodzianki, którym bliżej do wytrawnych smaków. Minimalna ilość cukru, dużo leśnych jagódek w środku, cieniutkie drożdżowe ciasto i drobna maślana kruszonka.

Cake Today, ul. Adama Mickiewicza 86/2, Toruń – nowy jagodowy dealer w mieście Kopernika! Jagodzianki Marty są obłędne! Dużo kruszonki i lukru, elastyczne, pachnące masłem drożdżowe ciasto i dużo jagodowej ambrozji w środku! Kierujcie się na Bydgoskie Przedmieście, aby zaznać tej lipcowej przyjemności!